Laravel
Цинкові альтернативи. Коли виникає дефіцит цинку та які форми добрив вибрати
Цинкові альтернативи.
Коли виникає дефіцит цинку та які форми добрив вибрати? 
 
Згідно результатів останнього моніторингу сільськогосподарських угідь України 90,7% площ має дуже низький і низький вміст рухомого цинку! 
 
⛔️Фактори, що обмежують доступність цинку:
- Низький вміст органічної речовини.
- Легкі та піщані ґрунти, з високим рН.
- Надмірний вміст сульфатів і фосфатів у ґрунтовому розчині призведе до іммобілізації цинку.
- Умови, в яких обмежується розвиток коренів, такі як ущільнення та холодні вологі ґрунти, негативно вплинуть на доступність цинку.
- Високий доступний фосфор може посилити дефіцит цинку, а також високий рівень удобрення азотом і дуже високий рівень калію також може спричинити дефіцит цинку.
- В анаеробних умовах цинк може осаджуватися у мало розчинну сульфідну форму, яка в основному недоступна для рослин.
 
Значення Zn:
• Синтез цукрів, крохмалю
• Цвітіння, утворення насіння
• Стабільність клітинних мембран
• Регулювання окисно-відновних реакцій
• Підвищення стресостійкості
• Активація ферментів
• Синтез ауксинів (триптофан)
• Коренеутворення
 
До найбільш чутливих до дефіциту цинку культур відносять: кукурудзу, рис, гречку, льон, хміль, сорго, бобові, плодові, виноград, цитрусові, цибулю, пшеницю.
 
Компанія НВК КВАДРАТ має у своєму асортименті три формуляції цинкових добрив, що відповідають найвищому світовому рівню, і призначені для різних умов та цілей застосування, при цьому кожен продукт має свої переваги. Це висококонцентроване суспензійне добриво з неорганічними формами цинку та дві хелатні форми з використанням різних типів хелатуючого агента.
 
✅ЗеМакс Цинк 700.
Вміст цинку 700 г/л. Високонцентроване рідке суспензійне цинкове добриво. Призначене для позакореневого підживлення, внесення в ґрунт, обробки насіння та гранульованих NPK добрив (спеціальна формуляція). Норма застосування при позакореневому підживленні: кукурудза 0,5-1,0 л/га, зернові колосові 1,0-2,0 л/га, плодові культури 1,0-2,0 л/га, ягідні 0,25-0,5 л/га.
 
Вміст цинку 65 г/л. Комплексне цинкове мікродобриво, що містить високі концентрації фосфору (100 г/л), калію (100 г/л) та цинк у хелатній формі. Призначене для позакореневого підживлення, обробки насіння та фертигації. Норма застосування: кукурудза 0,5-1,0 л/га, овочеві 0,5-1,0 л/га, плодові 0,1-0,2 л/100 л води, ягідні 0,2-0,4 л/100 л води.
 
Вміст цинку 117 г/л. Найбільш концентроване хелатне цинкове мікродобриво (EDTA).
Має відмінну сумісність у бакових розчинах завдяки технології ЕКСТРА-хелатуванняExtra chelate Technology ). Призначене для позакореневого підживлення, внесення зі стартовими добривами за технологією In-Furrow®, обробки насіння та фертигації. Норма застосування: кукурудза 0,2-0,8 л/га, овочеві 0,2-0,8 л/га, плодові 0,05-0,1 л/100 л води, ягідні 0,07-0,3 л/100 л води.
2022-05-29