Цинкові альтернативи. Коли виникає дефіцит цинку та які форми добрив вибрати
Цинкові альтернативи.
Коли виникає дефіцит цинку та які форми добрив вибрати?
Згідно результатів останнього моніторингу сільськогосподарських угідь України 90,7% площ має дуже низький і низький вміст рухомого цинку!
Фактори, що обмежують доступність цинку:
- Низький вміст органічної речовини.
- Легкі та піщані ґрунти, з високим рН.
- Надмірний вміст сульфатів і фосфатів у ґрунтовому розчині призведе до іммобілізації цинку.
- Умови, в яких обмежується розвиток коренів, такі як ущільнення та холодні вологі ґрунти, негативно вплинуть на доступність цинку.
- Високий доступний фосфор може посилити дефіцит цинку, а також високий рівень удобрення азотом і дуже високий рівень калію також може спричинити дефіцит цинку.
- В анаеробних умовах цинк може осаджуватися у мало розчинну сульфідну форму, яка в основному недоступна для рослин.
• Синтез цукрів, крохмалю
• Цвітіння, утворення насіння
• Стабільність клітинних мембран
• Регулювання окисно-відновних реакцій
• Підвищення стресостійкості
• Активація ферментів
• Синтез ауксинів (триптофан)
• Коренеутворення
До найбільш чутливих до дефіциту цинку культур відносять: кукурудзу, рис, гречку, льон, хміль, сорго, бобові, плодові, виноград, цитрусові, цибулю, пшеницю.
Компанія НВК КВАДРАТ має у своєму асортименті три формуляції цинкових добрив, що відповідають найвищому світовому рівню, і призначені для різних умов та цілей застосування, при цьому кожен продукт має свої переваги. Це висококонцентроване суспензійне добриво з неорганічними формами цинку та дві хелатні форми з використанням різних типів хелатуючого агента.
ЗеМакс Цинк 700.
Вміст цинку 700 г/л. Високонцентроване рідке суспензійне цинкове добриво. Призначене для позакореневого підживлення, внесення в ґрунт, обробки насіння та гранульованих NPK добрив (спеціальна формуляція). Норма застосування при позакореневому підживленні: кукурудза 0,5-1,0 л/га, зернові колосові 1,0-2,0 л/га, плодові культури 1,0-2,0 л/га, ягідні 0,25-0,5 л/га.
Вміст цинку 65 г/л. Комплексне цинкове мікродобриво, що містить високі концентрації фосфору (100 г/л), калію (100 г/л) та цинк у хелатній формі. Призначене для позакореневого підживлення, обробки насіння та фертигації. Норма застосування: кукурудза 0,5-1,0 л/га, овочеві 0,5-1,0 л/га, плодові 0,1-0,2 л/100 л води, ягідні 0,2-0,4 л/100 л води.
Вміст цинку 117 г/л. Найбільш концентроване хелатне цинкове мікродобриво (EDTA).
Має відмінну сумісність у бакових розчинах завдяки технології ЕКСТРА-хелатування
( Extra chelate Technology ). Призначене для позакореневого підживлення, внесення зі стартовими добривами за технологією
In-Furrow®, обробки насіння та фертигації. Норма застосування: кукурудза 0,2-0,8 л/га, овочеві 0,2-0,8 л/га, плодові 0,05-0,1 л/100 л води, ягідні 0,07-0,3 л/100 л води.