Ранній розвиток посівів та рівномірні сходи є важливою складовою врожайності. Різні абіотичні стреси, такі як посуха, низькі температури, дія пестицидів, можуть затримати проростання та знизити схожість. Розрідженні посіви можуть сприяти розвитку бур'янів, що призводить до конкуренції за вологу та поживні речовини з культурними рослинами.
Мінеральні резерви насіння грають важливу роль в рості та розвитку рослини. Достатній запас елементів живлення у зернівці має забезпечити ріст проростків, доки коренева система не почне постачати поживні речовини ґрунту, особливо це важливо при низькому або не збалансованому вмісті елементів живлення в ґрунті. Передпосівна обробка насіння при цьому є економічно вигідним і простим способом надходження в рослини необхідних макро-, мікроелементів та біологічно активних речовин.
Технологія обробки
Насіння обробляють стандартним способом, наприклад, за допомогою машин ПС-10. Спочатку готують розчин протруйника, при цьому початкову кількість води зменшують на відповідну дозу мікродобрива, а потім додають у цей розчин мікродобриво «Квантум», доводячи таким чином кінцевий об’єм до номінального. Оброблене насіння просушити або висівати безпосередньо після обробки. Для кращої ефективності рекомендується застосовувати разом з іншими добривами «Квантум». Можливе застосування добрива для промислової обробки насіння (інкрустації або дражування) після відпрацювання технології та норми витрат у заводських умовах.
Можливе замочування насіння (праймування) впродовж 2-4 годин у 5-10% розчині (наприклад, 0,5 л препарату розчинити у 5-10 л води). У цьому розчині можна послідовно замочувати декілька порцій насіння.
Обробка бульб картоплі
Занурювати бульби на декілька секунд у 5-10% розчин (наприклад, 0,5 л препарату розчинити у 5-10 л води). Після замочування бульби просушити або відразу висадити. У цьому розчині можна послідовно замочувати декілька порцій бульб. Можливо також рівномірно обробити бульби будь-яким способом із розрахунку 4 л препарату на 10-15 л води для обробки 1 тони бульб.
Приготування робочого розчину:
Сумісність з іншими агрохімікатами.
Можливе сумісне внесення «Квантуму» разом із засобами захисту рослин та іншими добривами. Перед змішуванням рекомендується перевірити сумісність препаратів: тестове приготування робочого розчину не повинне давати осад. Допускається незначне помутніння.