Laravel
Бобові культури (соя, горох та ін.)

Бобові на початку вегетації розвиваються повільно, коренева система слабо розвинена, тому особливе значення для майбутнього врожаю має передпосівна обробка насіння мікроелементами. Соя і горох, залежно від ґрунтових умов, відчувають потребу в певних мікроелементах. Після проведення вапнування бобові культури можуть відчувати нестачу бору і марганцю. Мікродобрива підвищують стійкість бобових рослин до грибкових та бактеріальних хвороб, посухи, екстремальних температур, підсилюють азотфіксацію з повітря, стимулюють синтез хлорофілу та активізують процес фотосинтезу. Потреба бобових у мікродобривах зростає після застосування підвищених норм мінеральних добрив. Мікродобрива використовують зазвичай у вигляді позакореневого підживлення i шляхом передпосівної обробки насіння. Молібден відіграє особливу роль у формуванні високого врожаю бобових. Він поліпшує азотний обмін у рослинах, бере участь в утворенні білка, підсилює процеси фотосинтезу та азотфіксації. На кислих (рН<5,5) ґрунтах молібден перестає засвоюватися, тому рекомендується позакореневе його внесення. 

 

Обробка насіння під час протруювання

Насіння бобових культур перед посівом разом з бактеріальними препаратами доцільно інкрустувати комплексом мікроелементів. Для цієї мети рекомендується застосувати суміш препаратів Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/т), Квантум-СРКЗ (1,0 л/т) та Квантум-Т80 (1 л/т).

Обробка насіння сприяє підвищенню енергії проростання, схожості, підсилює холодостійкість рослин. Рослини з обробленого насіння мають більш розвинену кореневу систему, відзначаються більш потужною наземною масою.

 

Фаза 3-5 трійчастих листків

У фазу 3-5 трійчастих листків активно формуються коренева система и наземна маса рослин. Від забезпеченості рослин мікроелементами й біологічно активними речовинами в цю фазу залежить їх розвиток і фізіологічна активність. Рослини бобових активно реагують на позакореневе внесення мікроелементів. Тому для забезпечення мікроелементами необхідно проводити внесення препарату Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/га). При застосуванні інтенсивних технологій у бакову суміш додають препарати Квантум-БОР АКТИВ+Мо (0,5 л/га), Квантум-ФІТОФОС (1,0 л/га) та Квантум-АміноМакс (0,5 л/га).

 

Фаза бутонізації – початку цвітіння

У цей період для підсилення фотосинтетичної активності рослин, стимулювання ростових процесів вегетативної маси, утворення квіток і підвищення життєздатності пилку, необхідно проводити обприскування рослин мікроелементами і біологічно активними речовинами. У разі використання будь-якої технології позакореневого підживлення в цю фазу застосовують комплекс мікроелементів, підсилений бором. При цьому рекомендується внести Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га) і Квантум-БОР АКТИВ+Мо (1,0 л/га).

 

Фаза формування бобів

Для вирощування бобових культур за інтенсивними технологіями, рекомедується додатково провести ще одну обробку рослин сумішшю Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/га), Квантум-АміноМакс (0,5 л/га) та Квантум-К36 (2 л/га). Обробка рослин спрямована на підтримання гормонального балансу, підвищення життєздатності кореневої системи, інтенсифікацію фотосинтетичної активності листя та сприяння наливу бобів.

Найбільшої шкоди посівам бобових культур можуть завдати високі температури і дефіцит вологи, а також післядія гербіцидів. Для нівелювання дії негативних факторів в усі фази вегетації, доцільно здійснити додаткову обробку посівів добривами Квантум-АміноМакс (0,5 л/га), Квантум-АкваСил (1,0-2,0 л/га), Квантум-СіАмін (0,5 л/га) або Квантум-ГУМАТ (0,5-1,0 л/га).

Усі обробки рекомендовано проводити разом з карбамідом (5-15 кг/га). Вміст біурету не повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листки рослин. В іншому випадку необхідно зменшувати кількість карбаміду.