Laravel
Цукровий буряк

Цукрові буряки є однією із найвибагливіших культур до кількості елементів живлення. Під час вирощування високих урожаїв цукрових буряків нерідко спостерігається дефіцит мікроелементів. Позакореневе підживлення мікроелементами сприяє підвищенню інтенсивності поглинання кореневою системою азоту, фосфору і калію з ґрунту. Особливо гостро культура реагує на дефіцит бору, що проявляється як у період посухи, так і при надлишковій вологості, а також за високих доз внесення мінеральних добрив. Буряк є рослиною - індикатором бору, який чинить суттєвий вплив на вуглеводний, білковий та нуклеїновий обмін, перебіг інших фізіолого-біохімічних процесів у рослинах. У випадку нестачі бору порушується синтез, перетворення та транспорт вуглеводів, формування репродуктивних органів, відтік цукру до коренеплодів уповільнюється, можливе відмирання молодих листків та розвиток кореневих гнилей. Значну роль відіграють й інші мікроелементи: марганець, цинк, мідь та молібден. Так, марганець сприяє накопиченню та транспорту цукру з листя до коренеплодів і стимулює формування нових тканин у точках росту, підсилюючи їхній розвиток. Він також сприяє поглинанню заліза з ґрунту. 

 

Фаза 4-6 листків

Період утворення 4-6 листків у цукрового буряку збігається з активним розвитком кореневої системи, закладкою і початком формування корнеплоду. Тому дефіцит поживних елементів може негативно позначитися на рості і розвитку рослин буряку в наступні фази. Саме в цей період рекомендується провести обприскування препаратами Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/га), Квантум-БОР АКТИВ (0,5 л/га) і Квантум-ФІТОФОС (1 л/га).

Після застосування гербіцидів, у разі появи ознак гербіцидного пошкодження рослин цукрового буряку (на 4-6 день), необхідне додаткове внесення препарату Квантум-АміноМакс (0,5 л/га). Позакореневе підживлення цим біологічно активним препаратом є ефективним засобом прискорення відновлення рослин цукрового буряку від стресу після дії гербіцидів.

 

Фаза змикання листків у рядках

Це фаза активного росту кореневої системи та листового апарату. Тому для інтенсифікації ростових процесів, позакореневе підживлення - необхідний і важливий захід. Рекомендується внести суміш Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га), Квантум-БОР АКТИВ (0,5 л/га) і Квантум-ФІТОФОС (1,0 л/га).

Препарат Квантум-АміноМакс (0,5 л/га) рекомендується обов’язково вносити для прискорення фізіологічного відновлення рослин цукрового буряку після застосування гербіцидів.

 

Фаза змикання листків у міжряддях

У період змикання листків в міжряддях доцільно провести позакореневе підживлення для подовження періоду формування листкового апарату та інтенсифікації фотосинтетичної активності листків. Для позакореневого підживлення варто застосувати суміш Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га), Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га) і Квантум-АміноМакс (0,5 л/га). Після застосування гербіцидів (на 4-6 день), доцільно прововести додаткову обробку рослин препаратом Квантум-АміноМакс (0,5 л/га).

 

Фаза активного росту коренеплодів

У період активного росту коренеплодів рекомендується провести ще одне підживлення рослин цукрового буряку сумішшю Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га), Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га) і Квантум-К36 (2,0 л/га). Ця обробка проводиться для підтримання життєдіяльності листового апарату та покращення відтоку пластичних речовин у коренеплоди. З метою підвищення цукритості за 30-40 днів до початку копання цукрових буряків доцільно додатково внести Квантум-ФІТОФОС (1,0-1,5 л/га) та Квантум-АміноМакс (0,5 л/га). У разі виникнення грози пошкодження посівів високими температурами і дефіциту вологи, в усі фази розвитку доцільно здійснити додаткову обробку посівів Квантум-АміноМакс (0,5 л/га), Квантум-АкваСил (1,0-2,0 л/га), Квантум-СіАмін (0,5 л/га) або Квантум-ГУМАТ (0,5-1,0 л/га). Усі обробки рекомендовано проводити разом з карбамідом (5-15 кг/га). Вміст біурету не повинен перевищувати 0.8%, інакше є ризик пошкодити листя рослин. В іншому випадку необхідно зменшувати кількість карбаміду.