Laravel
Ріпак озимий та ярий, гірчиця

Ріпак і гірчиця дуже чутливі до внесення мікроелементів і біологічно активних речовин. Серед мікроелементів особливе значення мають бор, марганець та молібден. Мікроелементи є активаторами обміну речовин і біохімічних реакцій у рослині. Вони особливо потрібні у критичні фази росту і розвитку для формування врожаю та якісних показників. Нерідко позакореневе підживлення мікроелементами є вирішальним засобом повного забезпечення цими важливими елементами, оскільки для отримання високих урожаїв резервів мікроелементів у грунті може бути недостатньо. Ріпак і гірчиця є борофільними культурами. Недостача цього елемента може спричинити передчасне осипання бутонів та квіток, що призводить до меншої кількості стручків, і тим самим до значного зниження врожайності. Функціональні добрива й біологічно активні речовини застосовують для покращення морозо-, холодо, жаро-, посухостійкості та покращення якості зерна. 

У підживленні мікроелементами і біологічно активними речовинами ріпак і гірчиця мають потребу в період всієї вегетації, зокрема в період активного росту стебел та пагонів.

Підживлення (особливо бором) у фазу бутонізації - початку цвітіння є надзвичайно ефективним, оскільки сприяє збільшенню кількості квіток та їх кращому запиленню.

 

Обробка насіння

Обробка насіння ріпаку і гірчиці мікродобривами Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/т), Квантум-СРКЗ (1,0 л/т) і Квантум-АміНоФрост (1,0 л/т) є надзвичайно ефективним заходом. Під час обробки насіння підвищується енергія проростання і схожість. Але треба приділяти увагу вологості обробленого насіння для попередження розтріскування. Обробка насіння сприяє формуванню у рослин життєздатної і потужної кореневої системи. Саме від розвитку кореневої системи залежить морозо- і холодостійкість рослин, ефективне використання ґрунтової вологи.

 

Фаза 4-6 листків (для озимого ріпаку - перед періодом спокою)

Позакореневе підживлення у фазу 4-6 листків для озимого ріпаку - надзвичайно ефективний захід для нормальної підготовки рослин до періоду зимового спокою. Як показує досвід, завдяки обробці рослин озимого ріпаку в цій фазі препаратом Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га), значно зменшується кількість загиблих рослин після перезимівлі. У випадку застосування інтенсивної схеми позакореневого підживлення сумішшю Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га), Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/га) та Квантум-ФІТОФОС (1,0 л/га), навесні рослини швидше відновлюють вегетацію і відзначаються більшою стартовою фізіологічною активністю. За пізніх строків посіву ріпаку озимого, доцільним є застосування добрива Квантум-Т80 (1 л/га). Слід зазначити, що восени обробку слід виконувати лише при температурі в момент обприскування не нижчій +10°С та середньодобовій температурі не нижчій +5°С. Зазвичай цю обробку поєднують з обробкою фунгіцидами-ретардантами.

 

Фаза весняна розетка – стеблування

У цей період відбувається формування архітектоніки майбутньої рослини (закладка нових листків, пагонів та квіток), закладається потенцйна врожайність. Саме в цю фазу рекомендується провести позакореневе підживлення сумішшю Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га) і Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га), за схемою мінімальної технології підживлення. При формуванні високопродуктивних посівів, доцільно додати до суміші багатий на фосфор (у формі фосфіту) і калій препарат Квантум-ФІТОФОС (1,0 л/га) та Квантум-АміноМакс (0,5 л/га) , що також стимулює захисні сили рослини (імуномодуляція) та стійкість до хвороб.

 

Фаза бутонізації (перед цвітінням)

У період бутонізації в інтенсивних посівах ріпаку і гірчиці для інтенсифікації фотосинтетичної активності, стимулювання утворення нових квіткових бруньок і додаткового галуження рослин, підвищення життєздатності пилку, доцільно використовувати суміш Квантум-БОР АКТИВ (1,0 л/га), Квантум-ТЕХНІЧНІ (2,0 л/га). Ці добрива надзвичайно ефективні для збільшення кількості і покращення якості пилку. У разі виникнення ризику встановлення температур, нижчих за біологічний мінімум, доцільно провести додаткове внесення Квантум-АміНоФрост (1,0 л/га).

 

Фаза формування насіння

Названа фаза дуже відповідальна для отримання високоякісного виповненого насіння ріпаку і гірчиці. У системі інтенсивної технології передбачається застосування суміші Квантум-ТЕХНІЧНІ (1,0 л/га), Квантум-К36 (2,0 л/га) та Квантум-АміноМакс (0,5 л/га). У разі виникнення загрози пошкодження посівів високими температурами і дефіциту вологи, та для зняття хімічного стресу після застосування гербіцидів доцільно здійснити додаткову обробку посівів Квантум-АміноМакс (0,5 л/га), Квантум-АкваСил (1,0-2,0 л/га), Квантум-СіАмін (0,5 л/га) або Квантум-ГУМАТ (0,5-1,0 л/га).

Усі обробки, за винятком осінньої, рекомендовано проводити разом з карбамідом (5-15 кг/га). Вміст біурету не повинен перевищувати 0,8%, інакше є ризик пошкодити листків рослин. В іншому випадку необхідно зменшувати кількість карбаміду.